Arduino pro učitele

Nový kurz Arduino pro učitele je určen všem, kteří vyučují elektroniku, elektrotechniku nebo programování na úrovní základní nebo střední školy. Na kurzu se posluchači seznámí s platformou Arduino, nejrozšířenější open hardware platformou současnosti a na sérii praktických cvičení projdou průřezem toho, co tato platforma nabízí a co s ní lze studenty a žáky učit. Posluchači se také seznámí s nastavením hardware, instalací potřebného software a ovladačů a propojení s počítačem.

Veškerá praktická cvičení pak budou probíhat za využití výukového modulu EduShield připojeného k základní desce Arduino. EduShield, vytvořený za přispění sdružení CZ.NIC, je navržen tak, aby na něm bylo jednoduše možné demonstrovat práci s elektronikou a mikrokontroléry od základů až po velmi pokročilé techniky. U EduShieldu není potřeba připojovat součástky a hledat chyby v zapojení, přednášející se tak může plně soustředit na programovací techniky a vysvětlení principu elektronických zapojení.

EduShield zohledňuje potřeby a cíle výuky jak pro základní seznámení, tak i pro pokročilejší techniky. Rozvíjí vědomosti v oblastech práce s elektronickými zařízeními, od programování po jejich reálný návrh. Učí posluchače, jak spojit reálný svět s digitálním, ukazuje způsoby měření fyzikálních veličin a techniky pro interakci s lidmi. Účastníci zároveň získávají důležité kompetence v oblasti inteligentních systémů řízení, Internetu věcí, automatizace a regulace a v oblasti návrhu a testování elektronických obvodů.

Posluchači kurzu, který je určen výhradně pro pracovníky v oblasti vzdělávání, obdrží metodický materiál s radami, tipy a postupy jak obsah kurzu prezentovat svým žákům a budou mít také možnost si pro potřeby výuky EduShieldy zakoupit za zvýhodněných podmínek.

V ceně kurzu je také jeden kus EduShieldu.

Časová náročnost

Jednodenní kurz (9:00 – 17:00).

Vstupní podmínky

Aktivní činnost v oboru vzdělávání. Znalost základů programování v jazyce, který vychází z jazyka C (C, Java, C++, C#, JavaScript, PHP a další). Požadovaná úroveň: znalost konceptu proměnných, konstant, funkcí a základních konstrukcí programovacího jazyka (smyčky, podmínky).

Znalost fyzikálních principů elektřiny (napětí, proud, funkce el. obvodů) výhodou.

Rozvrh

Datum Čas Místo Lektor Volná místa Cena s DPH Přihlásit